Všechno je Láska.

2. listopadu 2016 v 14:16 | Vladan Mach |  Jak vnímám svět.
V prvním článku se Vám pokusím vysvětlit, proč jsem si zvolil právě takový název pro blog.
Myslím, že svět nutně potřebuje Lásku.
Chci psát o tom jaké kouzla a rafinovanosti v Lásce můžeme nalézt, jak se projevuje a co to vůbec Láska je.
Co je to vůbec Láska? Láska je otázka pro zkušené filozofy.
Řekl bych, že Láska je všechno pozitivní. Mým přesvědčením je myšlenka, že veškeré jednání vychází z Lásky. Chcete se cítit pozitivně a chcete aby se díky Vám lidé cítili pozitivně, nejen v domnění, že tuto pozitivitu Vám také budou vracet.
Mám rád když můžu milovat jednoho člověka více než ostatní. Hlavně s ním můžete sdílet mnoho věcí, které s ostatními sdílet nemůžete. Například můžete sdílet oba Vaše pohlavní orgány na jednom místě. To je oproti sebelásce značná výhoda.
Máma mi říkala, že Láska k ostatním je velmi důležitá, nemám jinou možnost než s ní souhlasit. Ovšem doposud nemohu říci, zda-li je důležitější než Láska k sobě. Ani jestli je hodnotnější. Mám moc rád pocit, když někomu projevuji Lásku. Je to také proto, že vím, že někdo na opačné straně projevuje Lásku mně. Asi to bude o nějaké té rovnováze jak praví buddha (tibetsky: sanggjä; česky: probuzený) Siddhártha Gautama (v páli Siddhattha Gótama).
Také rád hledám Lásku tam, kde ji jiní nevidí. Především protože to ochraňuje mou již tak vratkou mysl před negativními vjemy. Bohužel to málokdy dělám. Většinou trénuji s paní na nádraží. Konflikt přichází většinou se střetem 2 či více osob a jejich tužeb, které se vylučují. Většinou se pouze zdá, že se vylučují, a dokonce se občas jedná o jednu věc. Příklad: Jde mi o mé pohodlí a paní za přepážkou také. Je pátek odpoledne a já chci jet vlakem domů. Paní mi to taky samozřejmě neusnadňuje, čímž mi to neusnadňuje. Já se s ní nechci bavit, já chci aby mi dala lístek a já nasedl do vlaku, to je moje přání. Ona na druhou stranu chce peníze na konci měsíce, ale bavit se se mnou a navíc mi ještě dávat nějaké lístky taky nechce. Já se naštvu a ona je ráda, že mně vytočila. Na každém je zvážení, do jaké míry je přípustné se naštvat, a následně to ventilovat. Je zajímavé co má za následek touha po stejné věci, byť je Jí údajně dostatek (jak říká prastará moudrost: Všeho je dostatek). No a z takovýchto chvílí si jednou za rok udělám kratochvíli tím, že na ní najdu ten správný Láskový kořen.
2. příklad: Když berete drogy, je to jedna z forem sebelásky, která, dovolím si přehánět, převyšuje obyčejnou Lásku k sobě, ostatních. Důvodem je to, že drtivá většina lidí si nedovolí brát drogy, které vedou k velmi slastnému pocitu, jemuž se vyrovná máloco. V tomto ohledu jsou uživatelé drog jedni z nejodvážnějších a nejhodnějších lidí, vůči sami sobě, na světě. Na druhou stranu, jejich touha a žravost po této slasti do značné míry, z jejich vlastní vůle, utlačuje všechny ostatní, což pravděpodobně není ku prospěchu celkové věci. Nicméně tím chci říct, že berou drogy z důvodu svého uvolnění, oni neberou drogy proto, aby když je opětovně nemají byli nervózní, agresivní a nečestní. Ale o drogách psát teď nechci.

Zatím jsem uvedl dva příklady atypické lásky. V obou dvou případech to je láska trochu sobecká a konkrétně jde o ventilaci negativity a užívání drog. Je zajímavé, že tyto situace spojuje jeden fakt a to je ten, že se jedná o sebelásku. Možná musím uvést, že jde ''lásku''. Možná jde jen o sobectví a pošetilost. Možná jediná opravdová Láska je ta k ostatním, protože pouze tehdy když milujete ostatní tak se cítíte dobře. Alespoň já ano.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama